Krajowy Rejestr Rowerowy

Na początek troszkę historii. Jak podaje znany pisarz Andrzej Pilipiuk, w 1898 roku, w Warszawie liczba rowerów wynosiła 2640 a 2822 osoby posiadały dokument uprawniający do kierowania pojazdem. Wiemy to dokładnie dlatego, że każdy rower musiał być oznakowany specjalnym numerem, na kształt współczesnych tablic rejestracyjnych. Wymóg posiadania tablic przez rowery trwał aż do końca drugiej wojny światowej.

Czasy się zmieniły i dziś niezarejestrowany nigdzie rower jest w przypadku kradzieży całkiem anonimowy. Jeżeliby się odnalazł, to nie wiadomo komu go zwrócić.

Dlatego właśnie stworzyliśmy i udostępniamy Tobie ten rejestr.

Możesz zarejestrować w nim każdy swój rower zupełnie za darmo.

Czym jest Krajowy Rejestr Rowerowy?

Krajowy Rejestr Rowerowy to internetowa baza rowerów, która ma służyć ograniczeniu plagi kradzieży tych jednośladów oraz umożliwić szybki zwrot roweru prawowitemu właścicielowi, gdy rower zostanie odnaleziony po kradzieży.

Krajowy Rejestr Rowerowy umożliwia zarejestrowanie roweru w ogólnopolskiej bazie danych, przechowywanie skanów dokumentów potwierdzających zakup, oznakowanie roweru oraz daje możliwość jego ubezpieczenia na warunkach dotychczas niedostępnych.

Krajowy Rejestr Rowerowy to rozwiązanie, które pozwoli Ci być spokojnym o swój rower!

Jak to działa?

step 1

Zarejestruj Rower

Przede wszystkim to nic nie kosztuje!

Aby zarejestrować swój rower potrzebujesz jedynie swój adres e-mail, który będzie Twoim identyfikatorem w Krajowym Rejestrze Rowerowym oraz dane roweru: marka, model, numer ramy, kolor.

Od momentu rejestracji Twój rower przestaje być anonimowy i otrzymuje numer rejestracyjny w bazie (sam numer ramy nie jest unikalny i może się powtarzać np. u innych producentów). Dodatkowo masz możliwość przechowywać w profilu swojego roweru zdjęcia, dowód zakupu i kartę gwarancyjną w postaci skanu. Dzięki temu, gdy zgubisz dowód zakupu, my przechowamy go dla Ciebie.

Informacje o Twoim rowerze oraz jego statusie (w posiadaniu/skradziony/odnaleziony/itp.) będą szybko i łatwo dostępne w bazie Krajowego Rejestru Rowerowego.

Twoje dane osobowe nie są jednak nikomu udostępniane. Gdy Twój rower zostanie skradziony, potencjalny nowy nabywca może sprawdzić w Krajowym Rejestrze Rowerowym, że jest to rower kradziony.

Gdy Twój rower zostanie odzyskany przez policję, jego zwrot Tobie będzie znacznie prostszy i szybszy.

step 2

UBEZPIECZ

Dzięki rejestracji roweru w Krajowym Rejestrze Rowerowym masz możliwość wykupić ubezpieczenie na bardzo korzystnych warunkach.

Jeśli Twój rower jest nowy lub nie starszy niż 61 miesięcy możesz wykupić ubezpieczenie od kradzieży. Szczególnie nowe rowery są atrakcyjne dla złodziei, dlatego warto dodatkowo się zabezpieczyć na wypadek kradzieży.

Dodatkowo, niezależnie od wieku roweru, możesz wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rowerzysty oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

W dzisiejszych czasach jest coraz więcej zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Coraz bardziej agresywnie działają też liczne firmy odszkodowawcze. Warto zatem, za bardzo niewielkie pieniądze, ubezpieczyć się na wypadek, gdy jadąc rowerem wyrządzimy komuś szkodę.

Informacje o ubezpieczeniu rowerów od kradzieży.

Informacje o ubezpieczeniu OC rowerzysty.

Informacje o ubezpieczeniu NNW.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia dostępne są tutaj.

Regulamin serwisu dostępny jest tutaj.